Kolo pro Aničku bylo předáno

Datum: 23. 12. 2021

Naše škola vyhlásila v pondělí 13. 12. 2021 sbírku na vánoční dárek pro pětiletou Aničku, které se dlouhodobě léčí na klinice dětské onkologie ve Fakultní nemocnici Brno. Sbírka probíhala do pátku 17. 12. 2021, kdy bylo kolo Mgr. Petrem Antošem převezeno Aničce pod vánoční stromeček v nemocnici.

Sbírka probíhala pouze pět předvánočních dní, a to v místní základní a mateřské škole a na místním obecním úřadě. I přesto se na dárek pro Aničku se vybralo celkem 7.450 Kč (z toho v MŠ 3.200 Kč, v ZŠ 4.100 Kč). Vzhledem k tomu, že byla vybrána vyšší než potřebná částka, za zbytek peněz byly pořízeny společenské hry pro starší děti léčící se dlouhodobě ve Fakultní nemocnici Brno.

Poděkování patří všem, kteří se jakoukoliv částkou připojili k pořízení dárků dětem, Aničce Bendové, která s myšlenkou "Dárku pro Aničku" přišla, Liborovi Pohankovi (firma ZAF Velké Pavlovice), který bez nároku na zisk kolo pořídil a připravil, a dále Radkovi Oslzlému za bleskovou výrobu krásného informačního letáku.

Jakou radost pořízený dárek udělal asi nejde popsat lépe, než slovy vrchní sestry Kliniky dětské onkologie FN Brno Mgr. Martiny Petlachové a maminky Aničky Marie...

Vážený pane řediteli, vážení pedagogové, milé děti i rodiče :-)

Dovolte mi, abych vám jménem Kliniky dětské onkologie a jménem Aničky (i její maminky), poděkovala za krásný dárek – úžasné kolo. Také moc děkujeme za super hry pro větší dětské pacienty. Moc si vážíme vaší iniciativy a nádherné pomoci dítěti, které nemá to štěstí trávit dětství s kamarády a rodinou. Nicméně všichni věříme, že se Anička uzdraví a bude si užívat na tom krásném kole.
Přejeme příjemný adventní čas a krásné Vánoce

S pozdravem a v úctě

Mgr. Martina Petlachová
vrchní sestra Kliniky dětské onkologie FN Brno

Dobrý den, vážený pane řediteli,

ještě jednou bych Vám, dětem, veškerému personálu a zúčastněným osobám, opravdu ze srdce poděkovala za kolo, které od Vás Anička dnes dostala.

Za posledních 8 měsíců se nám opravdu obrátil život vzhůru nohama. Ze zdravé holčičky, která moc ráda chodila do školky, nám najednou po objevení bulky na krku lékaři oznámili diagnózu nádoru s metastázami ve 4. stádiu. Pro celou naši rodinu to byl šok, se kterým se asi vyrovnáváme doteď. Člověk ví, že jsou nemocné děti, ale v životě jej nenapadne, že se to stane zrovna jemu, říká si, že žije zdravě, nekouří, jezdí s dětma na výlety a najednou tohle.

Ale tento příběh v různých podobách mají všichni rodiče na našem oddělení. Péče lékařů i sestřiček je tady opravdu na světové úrovni a my musíme věřit, že vše dobře dopadne.

Velice si vážím toho, že se najdou 'obyčejní' lidé, kteří se rozhodnou sami od sebe takto pomoci, což z nich vlastně ve skutečnosti činí lidí neobyčejné. Moc mě dojaly fotky kola a kolem dokola sedících dětí, posíláme všem s Aničkou pozdravy!

V příloze posílám pár fotografií, souhlasím s jejich zveřejněním, i tohoto dopisu, pokud byste chtěl.

Přeji Vám všem krásné svátky, a hlavně zdraví, protože pravdu není nic víc. Snad na jaře dodám fotky Aničky jezdící na kole :-)

S pozdravem, Marie & Anička

Pro plné zobrazení fotografií je nutné je rozkliknout: