Myslivost

Datum: 21. 11. 2022

Ve středu 2. 11. 2022 k nám do naší školy zavítali myslivkyně Jana a myslivec-sokolník Marcel až z Uherského Hradiště. Od samého rána jsme se těšili na besedu o práci myslivců a sokolníků v našem kraji. 

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, třeba jak se myslivci zdraví mezi sebou a jak se mysliveckou řečí řekne uši - slechy, oči – světla, nos - větrník, nohy - běhy a kopýtka - spárky. Mezi plyšovými zvířátky jsme si mohli osahat opravdové kožíšky lišky, veverky, kuny, mývala, norka, sviště, zajíce a králíka divokého a spoustu dalších. Poznávali jsme druhy paroží a rohů. Věděli jste, že paroh je z kosti a roh je jako nehet? Zaujala nás také čtyřnohá kamarádka Eimička (dlouhosrstý jezevčík), která byla skoro tak velká jako vycpaný jezevec, kterého vyhnala z jeho nory. Největším překvapením však bylo, když sokolník Marcel přinesl na rukavici Mufa ll. (Káně Harrisova) a Jaška (Raroha jižního).

Vše jsme si mohli vzít do ruky, prozkoumat a s dravcem na ruce se i vyfotit. Na závěr nám paní myslivkyně Jana slíbila, že za námi přijede ještě jednou a ukáže nám stopy lesní zvěře a vábničky. Úžas v našich očích neznal mezí a s poděkováním jsme se rozloučili a už teď se těšíme na další návštěvu. Myslivosti zdar! - Zdar!

Štěpánka Kachyňová, za MŠ


Fotografie naleznete na eu.zonerama.com/skolanemcicky/Album