Vánoční ohlédnutí

Datum: 14. 1. 2020

Vánoční ohlédnutí v MŠ

Prosinec začal již tradičně návštěvou Mikuláše a čerta, kteří nadělili dětem a žákům balíčky plné sladkostí. Někteří se obávali, že půjdou do pekla, ale nakonec svými recitacemi a písněmi slíbili, že se polepší. Tak uvidíme příští rok.

Dále ve středu 11. 12. 2019 v odpoledních hodinách jsme se spolu s rodiči a dětmi sešli v prostorách Slováckého dvora u příležitosti pečení vánočního cukroví. 
Prostory posezení brzy zaplnila vůně perníčků a ořechových rohlíčků, jejichž výrobu si děti moc užily. K dotvoření pravé vánoční atmosféry dopomohlo společné zdobení stromečku a na závěr jsme si všichni zazpívali známé koledy za doprovodu housliček. 
Rádi bychom touto cestou poděkovali panu Filipovi Stávkovi za poskytnutí prostor a rodičům i ostatním členům rodin za účast. 

Následující den 12. 12. 2019 jsme navštívili Ekocentrum Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, kde na děti čekal výukový program „Tajemství Vánoc“.
Malí předškoláci se seznámili s vánočními tradicemi, zahráli si na „Tři krále“, napekli cukroví a vyrobili vánoční stromeček.

Poslední týden před prázdninami nás navštívil dlouho očekávaný Ježíšek s bohatou nadílkou.

V úterý 17. 12. v odpoledních hodinách byl připraven krátký program pro rodiče, kde jejich děti mohly ukázat své pěvecké a taneční dovednosti. Na závěr jsme si popřáli hodně zdraví a štěstí v novém roce 2020, trochu „poklábosili“ a pokračovali v cestě domů.

Poslední den, v pátek 20. 12., jsme koledovali po obci a navštívili Domovinku, Jednotu a Obecní úřad. Od pana starosty děti obdržely moc hezké dárečky, za což děkujeme.

Prosinec tedy utekl jako voda, ale děti si ho, doufáme, moc užily.

Kolektiv MŠ

 

Vánoční ohlédnutí v ZŠ

Rok 2019 nám nadělil poměrně dlouhé Vánoční prázdniny, na které jsme se ve škole všichni bez výjimky už dlouho těšili. Proto jsme se snažili již v celém posledním předvánočním týdnu o navození příjemné atmosféry, aby nám ten zbývající čas rychleji uběhl. Pondělí jsme využili k doladění vánoční výzdoby a už v úterý si děti nastrojily stromeček. Asi se jim to moc povedlo, protože ve středu ráno je Ježíšek odměnil opravdu bohatou nadílkou. Ve čtvrtek jsme vyrazili koledovat na Domovinku, do místní Jednoty, na poštu a na obecní úřad. Děti potěšila spousta sladkostí a také balíčky s dárečky od pana starosty. Poslední den jsme využili k tradičnímu předvánočnímu soutěžení, při němž žáčci spoluprací ve skupině získali několik drobných dekoračních předmětů, které si odnesli domů. Jsme rádi, že jsme v klidu a pohodě uzavřeli rok 2019 a doufáme, že rok 2020 bude pro všechny nejméně tak úspěšný jako ten předchozí.

Mgr. Lenka Havlíková

 

Fotografie naleznete na https://www.zonerama.com/skolanemcicky